Calvin Harris and Sam Smith - Promises


Музички времеплов
  • 1965 - USА No.1 The Byrds 'Mr Tambourine Man'
  • 1910 - Роден е Tom Parker, менаџерот на Elvis Presley.
  • 1961 - Родена е Terri Nunn, вокалистка во Berlin (1986 UK & USА No.1 'Take My Breath Away').
  • 1974 - По 10 години брак Cher се разведува со Sonny Bono.
  • 1982 - Bryan Ferry се жени со Lucy Helmore.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје