Bazzi feat Camila Cabello - Beautiful


Музички времеплов
  • 1976 - UK No.1 The Real Thing 'You To Me Are Everything'
  • 1965 - USА No.1 The Byrds 'Mr Tambourine Man'
  • 1982 - Bryan Ferry се жени со Lucy Helmore.
  • 1955 - Роден е Mick Jones, гитарист и вокалист во The Clash.
  • 1956 - Роден е пејачот, текстописец и актер Chris Isaak (1990 UK No.10 & 1991 USА No.6 'Wicked Game').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје