Shawn Mendes and Zedd - Lost In Japan (Remix)


Музички времеплов
  • 1925 - Роден е пејачот и актер Sammy Davis Jr. 'Blue Velvet'
  • 2000 - Sting добива ѕвезда на холивудската Патека на славните.
  • 1980 - John Lennon е застрелан 5 пати од 25-годишниот Mark Chapman, пред зграда во Дакота каде што живееле John и Yoko. Chapman со денови го прогонувал Lennon и пред да го убие му побарал автограм. Во 11:30 часот констатирана е смрт на Lennon поради преголема загуба на крв.
  • 1963 - Frank Sinatra Jr киднапиран е од хотел во Lake Tahoe. Ослободен е по 2 дена откако татко му исплатил 240.000 долари како уцена од киднаперите.
  • 1943 - Роден е Jim Morrison, вокалист во The Doors. 'Riders On The Storm'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје