Klingande - Wonders


Музички времеплов
  • 1925 - Роден е пејачот и актер Sammy Davis Jr. 'Blue Velvet'
  • 2000 - Sting добива ѕвезда на холивудската Патека на славните.
  • 1968 - Пејачот и гитарист Graham Nash ги напушта Hollies и започнува да соработува со David Crosby и Stephen Stills, од што подоцна се формира групата Crosby Stills and Nash.
  • 1963 - Frank Sinatra Jr киднапиран е од хотел во Lake Tahoe. Ослободен е по 2 дена откако татко му исплатил 240.000 долари како уцена од киднаперите.
  • 1943 - Роден е Jim Morrison, вокалист во The Doors. 'Riders On The Storm'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје