Плеј листа 20.09.2018


New Rules
Dua Lipa
47
Havana
Camila Cabello feat. Young Thug
31
Wish I Knew You
The Revivalists
15
Dum Dum
Kideko x Tinie Tempah x Becky G
21
What About Us
Pink
20
Lonely Together
Avicii feat. Rita Ora
24
Mind If I Stay
Kadebostany
8
Feel It Still
Portugal. The Man
17
Look What You Made Me Do
Taylor Swift
6
Too Good At Goodbyes
Sam Smith
6
Dusk Till Dawn
Zayn Malik feat. Sia
19
My Man
Parov Stelar
11
Музички времеплов
  • 1997 - Спотот на Pearl Jam за хитот 'Jeremy' е прогласен за една од причините поради насилството на американскиот тинејџер Barry Loukaitis кој усмртил тројца луѓе.
  • 1945 - Роден е Sweet Pea Atkinson од Was Not Was. 'Walk The Dinosaur'
  • 1959 - Родена е Alannah Currie, вокалистката на Thompson Twins. 'Hold Me Now'
  • 1973 - На пат за настап во Луизијана загинува пејачот и текстописец Jim Croce заедно со уште 5-мина сопатници, откако авионот со кој летале удира во дрво. I've Got A Name
  • 1972 - Втор пат за 4 недели Paul и Linda McCartney се уапсени за поседување канабис, сега на нивната шкотска фарма.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје