Галерии

Музички времеплов
  • 1959 - Роден е Richard Drummie од Go West (1985 UK No.5 'We Close Our Eyes').
  • 1976 - Alice Cooper се жени со 19-годишната Sheryl Goddard.
  • 1991 - Четиригодишниот син на Eric Clapton, Coner, загинува паѓајќи од прозор од 53-от кат на облакодер во Њујорк, додека престојувал кај својата мајка.
  • 1976 - Status Quo го добиваат третиот британски бр.1 албум 'Blue For You'. Нивната издавачка компанија потпишала договор со Levi Jeans, за во над 6.000 нивни продавницио да се промовира албумот на групата.
  • 1961 - USА No.1 Elvis Presley 'Surrender'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје