Антена 5 Тим

Мики

Миле Ѓуриќ

Програмски реализатор, Ди Џеј

miki@antenna5.fm
Стил
dance
Фаворити
Специјалност
Песни

Галерија Цела галерија

Музички времеплов
  • 1976 - UK No.1 The Real Thing 'You To Me Are Everything'
  • 1982 - Bryan Ferry се жени со Lucy Helmore.
  • 1955 - Роден е Mick Jones, гитарист и вокалист во The Clash.
  • 1988 - UK No.1 Bros 'I Owe You Nothing'
  • 1993 - UK No.1 Gabrielle 'Dreams'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје