Музички времеплов
  • 2000 - All Saints доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Saints & Sinners'.
  • 1966 - Supremes го добиваат првиот американски бр.1 албум 'The Supremes a Go Go', и од првата позиција ги симнуваат Beatles со 'Revolver'.
  • 1988 - USА No.1 Phil Collins 'Groovy Kind Of Love'
  • 1963 - Кантри пејачот Kenny Rogers на 24 години се жени по трети пат, сега со Margo Gladys Anderson.
  • 1999 - Sinead O'Connor открива дека ќе ја купува црквата од чие католичко сестринство е и самата.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје