The Revivalists - Wish I Knew You


Музички времеплов
  • 1976 - Сите членови на Roxy Music објавуваат дека ќе градат одделни кариери најмалку една година.
  • 1982 - Bryan Ferry се жени со Lucy Helmore.
  • 1940 - Роден е Billy Davis Jr (1977 USА No.1 & UK No.7 'You Don't Have To Be A Star'). Член и на 5th Dimension.
  • 1955 - Роден е Mick Jones, гитарист и вокалист во The Clash.
  • 1910 - Роден е Tom Parker, менаџерот на Elvis Presley.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје