Kadebostany - Mind If I Stay


Музички времеплов
  • 1958 - Роден е Patrick Waite од Musical Youth (1982 UK No.1 'Pass The Dutchie').
  • 1977 - UK No.1 Kenny Rogers 'Lucille'
  • 1984 - UK No.1 Frankie Goes To Hollywood 'Two Tribes'
  • 1994 - Со концертот во Франција, Oasis го имаат првиот настап надвор од В.Британија.
  • 1980 - Во Чикаго се одржува премиера на филмот Blues Brothers со John Belushi и Dan Aykroyd во главните улоги.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје