Хит Парада 04.04.2020


1
Calling On Me
Sean Paul feat Tove Lo
1 | 7 Недели во листата
1
2
Didn't I
One Republic
3 | 3 Недели во листата
3
3
Worry About Me
Ellie Goulding (feat. blackbear)
7 | 2 Недели во листата
2
4
Falling
Harry Styles
| 6 Недели во листата
2
5
Are U Gonna Tell Her
Tove Lo
2 | 5 Недели во листата
1
6
Know Your Worth
Khalid feat Disclosure
5 | 8 Недели во листата
2
7
Roxanne
Arizona Zervas
1 | 5 Недели во листата
2
8
Maniac
Conan Gray
1 | 3 Недели во листата
0
9
Roses
Saint John
9 | 2 Недели во листата
1
10
Nobody Like You
Kazka
3 | 2 Недели во листата
0
11
Spotlight
Jessie Ware
11 | 4 Недели во листата
1
12
Midnight (The Hanging Tree)
H.O.S.H. & 1979 (feat. Jalja)
3 | 4 Недели во листата
1
13
No Time To Die
Billie Eilish
2 | 7 Недели во листата
1
14
Stop This Flame
Celeste
6 | 11 Недели во листата
0
15
In Your Eyes
The Weeknd
| 1 Недела во листата
1
16
How To Be Lonely
Rita Ora
4 | 3 Недели во листата
0
17
The Man
Taylor Swift
8 | 3 Недели во листата
1
18
Boyfriend
Mabel
6 | 5 Недели во листата
1
19
Like It Is
Kygo, Zara Larsson & Tyga
| 1 Недела во листата
1
20
Me Because Of You
HRVY
5 | 3 Недели во листата
0
21
Happy
Oh Wonder
7 | 6 Недели во листата
0
22
Mistakes
Jonas Blue feat Paloma Faith
6 | 5 Недели во листата
0
23
Into The Light
Yuksek ft. Isaac Delusion
| 1 Недела во листата
0
24
Underdog
Alicia Keys
7 | 11 Недели во листата
1
25
Numb
Edelbrook
6 | 4 Недели во листата
0
26
City of Angels
24KGoldn
3 | 2 Недели во листата
0
27
Break My Heart
Dua Lipa
| 1 Недела во листата
1
28
Physical
Dua Lipa
4 | 9 Недели во листата
0
29
Therapy
Duke Dumont
| 1 Недела во листата
1
30
If the World Was Ending
JP Saxe feat. Julia Michaels
3 | 3 Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 1970 - New York Times ја оквалификува рок музиката како "најпопуларна креативна уметност на денешницата".
  • 1997 - UK No1 Chemical Brothers “Block Rockin’ Beats” 1 w.
  • 1980 - EMI Records објавуваат загуба од 28 милиони долари на крајот од претходната година.
  • 1981 - од срцев удар умира вокалистот на Canned Heat, Bob "the Bear" Hite.
  • 1998 - во сообраќајка загинува легендарниот рок гитарист Cozy (Collin) Powell.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје