Хит Парада 09.11.2019


1
Memories
Maroon 5
| 7 Недели во листата
2
2
Celoso
Lele Pons
| 4 Недели во листата
0
3
South of The Border
Ed Sheeran feat. Camila Cabello & Cardi B
1 | 5 Недели во листата
1
4
Nice To Meet Ya
Niall Horan
3 | 5 Недели во листата
1
5
Somebody To Love
Onerepublic
1 | 6 Недели во листата
1
6
Dance Monkey
Tones And I
3 | 7 Недели во листата
3
7
Trampoline
Shaed ft. Zayn
4 | 2 Недели во листата
0
8
Stack It Up
Liam Payne feat. A Boogie Wit Da Hoodie
3 | 6 Недели во листата
1
9
Truth Hurts
Lizzo
1 | 8 Недели во листата
0
10
Strike A Pose
Young T and Bugsey ft. Aitch
1 | 9 Недели во листата
0
11
LaLaLa
Black Coffee Ft. Usher
1 | 8 Недели во листата
0
12
Lose You to Love Me
Selena Gomez
6 | 2 Недели во листата
1
13
Orphans
Coldplay
9 | 2 Недели во листата
4
14
Better Half Of Me
Tom Walker
| 1 Недела во листата
1
15
Don't Leave Me Lonely
Mark Ronson feat. Yebba
3 | 7 Недели во листата
0
16
Snake Charmer
Parov Stelar
1 | 7 Недели во листата
0
17
How Would You Feel
Krezip
4 | 5 Недели во листата
0
18
Lose Control
Meduza feat. Becky Hill and Goodboys
| 1 Недела во листата
0
19
Turn Me On
Riton x Oliver Heldens (feat. Vula)
| 3 Недели во листата
0
20
Certi (Move Your Body)
DJ S.K.T feat Youngman
6 | 2 Недели во листата
0
21
Don’t Start Now
Dua Lipa
| 1 Недела во листата
1
22
I Don't Know
Nana Rogues feat. Emeli Sande
7 | 5 Недели во листата
0
23
We Got Love
Sigala and Ella Henderson
| 1 Недела во листата
0
24
Bruises
Lewis Capaldi
8 | 3 Недели во листата
0
25
This Is Real
Jax Jones (feat. Ella Henderson)
4 | 4 Недели во листата
1
26
All The Good Girls Go To Hell
Billie Eilish
3 | 8 Недели во листата
0
27
Younger
Jonas Blue feat HRVY
3 | 9 Недели во листата
0
28
Gentle
Yon Idy
8 | 11 Недели во листата
0
29
Lover
Taylor Swift
4 | 11 Недели во листата
0
30
Hurts 2B Human
Pink feat. Khalid
4 | 6 Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 1972 - Басистот на Allman Brothers, Berry Oakley, загинува во сообраќајка со мотор, на истата раскрсница на која загинува уште еден член на бендот, Duane Allman.
  • 1973 - 30 американски радио станици го пренесуваат во живо концертот на Mott The Hoople. Всушност се работи за студиска снимка со намонтиран аплауз од публика.
  • 2004 - На церемонија во Лондон, Robbie Williams, Rolling Stones и Queen се внесени во првиот британски Hall of Fame.
  • 1956 - Роден е Ian Craig Marsh од Heaven 17 и Human League.
  • 1989 - UK No.1 Lisa Stansfield 'All Around The World'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје