Топ 10 @ 10 26.02.2018


1
Cover Me (Dixon Remix)
Depeche Mode
| 1 Недела во листата
4
2
Sand in your shoes
ARTBAT & Dino Lenny
| 1 Недела во листата
0
3
Nightmares (Original Mix)
Set Mo feat. Scott Quinn
| 1 Недела во листата
0
4
Rhythm Touch (Deep & Salty Rub)
Miguel Migs
| 1 Недела во листата
0
5
Desert Sunlight (Extended Mix)
Dean Mickoski
3 | 2 Недели во листата
0
6
Piece Of Soul (Original Mix)
Bas Roos Guy Steve
5 | 2 Недели во листата
4
7
Take It Slow (Mollono.Bass Remix)
Slow Nomaden
4 | 2 Недели во листата
0
8
Lost Miracle (Original Version)
Sebastien Leger
3 | 3 Недели во листата
0
9
Horizons
Kevin Di Serna
5 | 2 Недели во листата
1
10
Acido
Karmon
4 | 3 Недели во листата
1
Музички времеплов
  • 1984 - Howard Jones го добива првиот британски бр.1 албум со дебито 'Human's Lib.'
  • 1966 - UK No.1 Walker Brothers 'The Sun Ain't Gonna Shine Anymore'
  • 2004 - Во Бакингемската палата Вокалистот на Kinks, Ray Davies, добива CBE медал од Британската кралица за неговиот придонес во музичката индустрија.
  • 1975 - Роден е Justin Hawkins, вокалист во Darkness (2003 UK No.2 ‘I Believe In A Thing Called Love’, 2003 UK No.1 албум ‘Permission To Land’).
  • 1919 - Роден е Nat King Cole (1955 USА No.2 'A Blossom Fell', 1957 UK No.2 'When I Fall In Love' и уште над 20 други USА & UK Top 40 синглови).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје