Хит Парада 17.03.2018


1
Him & I
G-Easy & Halsey
1 | 10 Недели во листата
0
2
God’s Plan
Drake
1 | 4 Недели во листата
0
3
Say Something
Justin Timberlake feat Chris Stapleton
2 | 7 Недели во листата
0
4
IDGAF
Dua Lipa
| 9 Недели во листата
1
5
Wild Love
James Bay
1 | 4 Недели во листата
0
6
Don’t make me…
Sting & Shaggy
4 | 2 Недели во листата
0
7
Paradise
George Ezra
2 | 2 Недели во листата
0
8
Friends
Marshmello and Anne-Marie
3 | 5 Недели во листата
0
9
Lullaby
Sigala feat. Paloma Faith
2 | 3 Недели во листата
0
10
Meant To Be
Bebe Rexha feat.Florida Georgia Line
2 | 3 Недели во листата
1
11
Pray For Me
The Weeknd feat Kendrick Lamar
12 | 5 Недели во листата
0
12
Real Friends
Camila Cabello
1 | 8 Недели во листата
0
13
These Days
Rudimental feat. Jess Glynne, Macklemore
3 | 7 Недели во листата
0
14
One Foot
Walk On The Moon
2 | 10 Недели во листата
0
15
No Excuses
Meghan Trainor
| 1 Недела во листата
0
16
Then
Anne-Marie
3 | 11 Недели во листата
0
17
Make Me Feel
Janelle Monae
1 | 2 Недели во листата
0
18
Fine Line
Mabel & Not3s
4 | 6 Недели во листата
0
19
Strangers
Halsey ft. Lauren Jauregui
| 1 Недела во листата
0
20
Psycho
Post Malone feat Ty Dolla Sign
5 | 3 Недели во листата
0
21
Lost and Found
Eye cue
| 1 Недела во листата
1
22
We’re going home
Vance Joy
3 | 9 Недели во листата
0
23
Supermarket Flowers
Ed Sheeran
6 | 3 Недели во листата
0
24
Rooftop
Nico Santos
4 | 11 Недели во листата
0
25
Trigger Bang
Lily Allen
3 | 2 Недели во листата
0
26
Nuh Ready Nuh Ready
Calvin Harris feat PartyNextDoor
5 | 4 Недели во листата
0
27
Check
Kojo Funds feat. RAYE
3 | 5 Недели во листата
0
28
Mine
Bazzi
2 | 2 Недели во листата
0
29
Stranger Things
Kygo feat. OneRepublic
1 | 6 Недели во листата
0
30
Sick boy
Chainsmokers
| 6 Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 2002 - Nickelback започнуваат двонеделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Silver Side Up.'
  • 1919 - Роден е Nat King Cole (1955 USА No.2 'A Blossom Fell', 1957 UK No.2 'When I Fall In Love' и уште над 20 други USА & UK Top 40 синглови).
  • 1997 - Од рак умира Jermaine Stewart (1986 UK No.2 'We Don't Have To...Take Our Clothes Off').
  • 1975 - Роден е Justin Hawkins, вокалист во Darkness (2003 UK No.2 ‘I Believe In A Thing Called Love’, 2003 UK No.1 албум ‘Permission To Land’).
  • 1958 - USА No.1 Champs 'Tequila'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје