Хит Парада 10.11.2018


1
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
4 | 8 Недели во листата
0
2
Valentine
5 Seconds of Summer
| 6 Недели во листата
0
3
Wonders
Klingande
3 | 3 Недели во листата
0
4
Zero
Imagine Dragons
3 | 4 Недели во листата
0
5
Lost Frequencies
Like I Love You
3 | 3 Недели во листата
0
6
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
3 | 5 Недели во листата
0
7
Sun in your eyes
M0 Diplo
4 | 6 Недели во листата
0
8
Paradise
Kaz James & Nick Morgan
| 1 Недела во листата
0
9
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
13 | 4 Недели во листата
1
10
Not a love song
Bulow
| 1 Недела во листата
0
11
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
1 | 2 Недели во листата
0
12
Without Me
Halsey
7 | 2 Недели во листата
0
13
There’s No Way
Lauv & Julia Michaels
6 | 5 Недели во листата
0
14
Thunderclouds
LSD feat. Sia, Diplo & Labrinth
3 | 10 Недели во листата
1
15
Waste It On Me
Steve Aoki feat. BTS
5 | 2 Недели во листата
86
16
Color
Marcus Layton
3 | 6 Недели во листата
0
17
Sunflower
Post Malone & Swae Lee
| 1 Недела во листата
0
18
Call me sir
Train, Cam, Travie McCoy
4 | 8 Недели во листата
0
19
Worship
Max
| 1 Недела во листата
0
20
Woman Like Me
Little Mix feat Nicki Minaj
5 | 4 Недели во листата
0
21
Back To Life
Hailee Steinfeld
| 1 Недела во листата
0
22
Ruin My Life
Zara Larsson
| 1 Недела во листата
0
23
Goodbye
Jason Derulo and David Guetta feat. Nicki Minaj and Willy William
7 | 4 Недели во листата
0
24
Mia
Bad Bunny feat. Drake
7 | 2 Недели во листата
0
25
Remedy
Alesso feat Conor Maynard
7 | 7 Недели во листата
0
26
Moves
Olly Murs and Snoop Dogg
6 | 6 Недели во листата
1
27
Polaroid
Jonas Blue feat. Liam Payne & Lennon Stella
4 | 5 Недели во листата
0
28
Thursday
Jess Glynne
7 | 3 Недели во листата
0
29
Just Got Paid
Sigala, Ella Eyre, Meghan Trainor feat. French Montana
5 | 6 Недели во листата
0
30
Taki Taki
DJ Snake, Ozuna, Selena Gomez & Cardi B
2 | 5 Недели во листата
2
Музички времеплов
  • 1969 - Janis Joplin е уапсена во Флорида зашто навредила полицаец и не сакала да и каже на публиката да седне на своите седишта.
  • 1990 - Продуцентот на Milli Vanilli, Frank Farian, одржува прес конференција за да ги потврди гласините дека двајцата членови на групата, Rob и Fab, не пејат на своите песни.
  • 1932 - Родена е Petula Clark. 'Downtown' - прв американски бр.1 од британски женски соло изведувач.
  • 1933 - Роден е Clyde McPhatter од Drifters. 'Save The Last Dance For Me'
  • 1992 - По концерт во Калифорнија, Ozzy Osbourne најавува дека се пензионира, изјавувајќи: 'Кој сака да оди на турнеја на 46 години''.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје