Најбарани 23.04.2019


1
Која сум јас
Thea
9
2
Ноќ ко витез војува
Милко
8
3
Bad Boy
Billie Eilish
4
4
Hustle
Pink
4
5
Kill This Love
Blackpink
3
6
Последна минута
Дина
3
7
Obsessed
Dynoro & Ina Wroldsen
2
8
What I Like About You
Jonas Blue feat. Theresa Rex
2
9
Cool
Jonas Brothers
2
10
Rumbala
Roy Rosenfeld
2
11
Starry Night (Original Mix)
Peggy Gou
1
12
Noise (Original Mix)
Denis Horvat Ft Lelah
1
13
Deep Feeling (Extended Mix)
Foo Funkers, Raul Osvaldini
1
14
Old Town Road
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
1
15
SOS
Avicii & Aloe Blacc
1
16
Sucker
Jonas Brothers
1
17
Late Night Feelings
Mark Ronson feat. Lykke Li
1
18
Кога не си ти до мене
Наташа Малинкова
1
19
Спомени
Горан Папаз и Танче Гроздановски
0
20
Chlorine
Twenty one pilots
0
Музички времеплов
  • 1975 - на 27 години во својата гаража се беси Peter Ham, гитарист и текстописец во Badfinger. Се смета дека бил во тешка депресија поради финасиските проблеми во групата.
  • 1936 - роден е Roy Orbison.
  • 1987 - Carole King го тужи сопстевникот на издавачката компанија Lou Adler за неисплатени преку 400.000 долари за авторски права.
  • 1939 - роден е Ray Petersen чиј најголем успех била песната “Tell Laura I Love Her” која била збранета за емитување на англиското радио.
  • 1979 - на првото место во САД доаѓа “Heart of Glass” на Blondie. Како прослава Andy Warhol организира забава за групата во дискотеката Studio 54 во Њујорк.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје