Најбарани 23.10.2017


1
Еден ден
Камелеон
60
2
Кога си до мене
Нена
16
3
Време
Sarah Mace
11
4
Look What You Made Me Do
Taylor Swift
7
5
Havana
Camila Cabello feat. Young Thug
3
6
Не сакам да знам
Beta House
2
7
Луд сум по тебе
Александар Тарабунов
2
8
Dusk Till Dawn
Zayn Malik feat. Sia
2
9
Lonely Together
Avicii feat. Rita Ora
2
10
Shed My Skin' (Extended Mix)
Eelke Kleijn ft. Therese
1
11
Keep Up feat. J.U.D.G.E. (Original Mix)
Noir
1
12
My Man
Parov Stelar
1
13
Whatever It Takes
Imagine Dragons
1
14
My Love
Wale, Major Lazer, WizKid, and Dua Lipa
1
15
Money
Leisure
1
16
Feel It Still
Portugal. The Man
1
17
Rockstar
Post Malone feat. 21Savage
1
18
Back To You
Louis Tomlinson (feat. Bebe Rexha & Digital Farm Animals)
1
19
Rain
The Script
0
20
What Lovers Do
Maroon 5 feat. SZA
0
Музички времеплов
  • 1989 - Во Англија, Nirvana го имаат првиот европски концерт во живо.
  • 1987 - Филмот 'Who's That Girl'' со Madonna ја има својата лондонска премиера.
  • 1995 - Def Leppard си обезбедуваат место во Гинисовата книга на рекорди, зашто за само 24 часа одржуваат три концерти на три континенти.
  • 1961 - UЅА No.1 Dion 'Runaround Sue'
  • 1993 - Take That го добиваат првиот бр.1 албум во В.Британија, 'Everything Changes'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје