Контакти

Контакт Форма

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

Контакт адреса

Антена 5 Радио Македонија

Тетовска 35,
1000 Скопје, Македонија.
Телефон: +389 2 311 1911

Музички времеплов
  • 1989 - UK No.1 Lisa Stansfield 'All Around The World'
  • 2004 - На церемонија во Лондон, Robbie Williams, Rolling Stones и Queen се внесени во првиот британски Hall of Fame.
  • 1973 - 30 американски радио станици го пренесуваат во живо концертот на Mott The Hoople. Всушност се работи за студиска снимка со намонтиран аплауз од публика.
  • 1972 - Басистот на Allman Brothers, Berry Oakley, загинува во сообраќајка со мотор, на истата раскрсница на која загинува уште еден член на бендот, Duane Allman.
  • 1989 - Chris Rea започнува тринеделен престој на првото место на британската албумска листа со 'The Road To Hell'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје