Галерии

Музички времеплов
  • 1975 - USА No.1 Bee Gees 'Jive Talkin'
  • 1967 - UK No.1 Scott McKenzie 'San Francisco (Be Sure To Wear Some Flowers In Your Hair)'
  • 1999 - Менаџерот на Spice Girls, Bob Herbert загинува во сообраќајна несреќа во Виндсор. Herbert ги формирал Spice Girls и Five, а во 80-те бил менаџер на Bros.
  • 1986 - Queen учествуваат на Knebworth фестивалот и тоа ќе им остане последен настап во живо.
  • 1994 - На концерт на Oasis во Њу Кесел, Noel Gallagher е ошамарен од човек кој скокнал на сцената. Noel не сака да го продолжи концертот, па 300 обожаватели го напаѓаат автобусот на групата.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје