Во живо Интернет канали

Музички времеплов
  • 1945 - Роден е Gary Peterson од Guess Who (1970 US No.1 & UK No.19 'American Woman').
  • 1996 - Пожар во домот на Eric Clapton причинува штета од 1,5 милион долари. Кога пристигнале пожарникарите, Clapton се борел со пламенот за да ја спаси својата колекција гитари.
  • 2002 - UK No.1 Eminem 'Without Me'
  • 2002 - Ronan Keating го добива вториот бр. 1 албум ‘Destination’.
  • 1962 - Роден е Colin Vearncombe, пејач и текстописец во Black (1987 UK No.8 'Wonderful Life').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје