Емисии


Ноќна програма

Водител: DJ Night PC
Музички времеплов
  • 1989 - Adam Clayton од U2 уапсен е во Даблин поради поседување дрога, која планирал да ја препродаде на друга личност.
  • 1994 - Гитаристот на Manic Street Preachers, Richey Edwards пренесен е во болница поради нервна исцрпеност.
  • 2000 - Ronan Keating започнува двонеделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Ronan'.
  • 2004 - Rick James пронајден е мртов во неговиот дом во Лос Анџелес.
  • 1973 - Stevie Wonder сериозно е повреден во сообраќајка, откако неговиот автомобил удрил во камион. Останува во кома цели 4 дена, а како последица на несреќата засекогаш го губи сетилото за мирис.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје