Емисии


Ноќна програма

Водител: DJ Night PC
Музички времеплов
  • 1971 - Роден е раперот Tupac Amaru Shakur. (1996 USА No.1 'How Do U Want It / California Love', 1996 UK No. 6 'California Love').
  • 1990 - USА No.1 Roxette 'It Must Have Been Love'
  • 1970 - UK No.1 Mungo Jerry 'In The Summertime' (најпродаван сингл за 1970 година и хит во уште 26 земји).
  • 1984 - UK No.1 Frankie Goes To Hollywood 'Two Tribes'
  • 1979 - USА No.1 Donna Summer 'Bad Girls'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје