Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија


Нашиот Тим

Музички времеплов
  • 2002 - Ronan Keating го добива вториот бр. 1 албум ‘Destination’.
  • 1994 - Michael Jackson се жени со Lisa Marie Presley, ќерката на Elvis Presley. Ќе се разведат следната година.
  • 1962 - Роден е Colin Vearncombe, пејач и текстописец во Black (1987 UK No.8 'Wonderful Life').
  • 1977 - Од рак умира Billy Powell, пејач со The O'Jays (1973 US No.1 & UK No.9 'Love Train').
  • 1984 - USА No.1 Deniece Williams 'Let's Hear It For The Boy'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје