Julia Michaels - Issues


Музички времеплов
  • 1980 - Гитаристот David Knopfler ги напушта Dire Straits за да започне соло кариера.
  • 1941 - Роден е Manuel Charlton од Nazareth. 'Love Hurts'
  • 1963 - Cilla Black прави пробни снимки за EMI Records, откако George Martin ја забележал на еден концерт во Ливерпул.
  • 1999 - Фестивалот Woodstock завршува со нереди и 120 уапсени. За трите дена додека трае фестивалот, тројца загинуваат во различни инциденти, а голем дел се хоспитализирани зашто пиеле загадена вода.
  • 1998 - UK No.1 Jamiroquai 'Deeper Under Ground'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје