Portugal. The Man - Feel It Still


Музички времеплов
  • 1947 - роден е Глен Корник басист на групата Jethro Tull, која по првичните успеси ја напушта за да ги формира сопствените Wild Тurkey.
  • 1961 - USA No1 Del Shannon “Runaway” 4 w.
  • 1984 - Jerry Lee Lewis се жени по шести пат, сега со 22-годишната Kerrie McCarver.
  • 1968 - UK No1 Louis Armstrong “What A Wonderful World” 4 w.
  • 1942 - родена е Barbra Streisand.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје