Parov Stelar - My Man


Музички времеплов
  • 2002 - UK No.1 Nelly 'Dilemma'
  • 1960 - UK No.1 Roy Orbison 'Only The Lonely'
  • 1996 - Британскиот пејач Mark Morrison е притворен поради обид за кражба во продавница во западен Лондон. Подоцна е ослободен со кауција.
  • 1984 - UK No.1 Wham! 'Freedom'
  • 1973 - USA No.1 Rolling Stones 'Angie'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје