Хит Парада 13.01.2018


1
Tip Toe
Jason DeRulo feat. French Montana
1 | 5 Недели во листата
7
2
Never Be The Same
Camila Cabello
6 | 3 Недели во листата
10
3
Beautiful Trauma
Pink
2 | 7 Недели во листата
5
4
Then
Anne-Marie
15 | 2 Недели во листата
2
5
Rooftop
Nico Santos
17 | 2 Недели во листата
4
6
Breath
Jax Jones feat Ina Wroldsen
| 4 Недели во листата
6
7
Wolves
Selena Gomez & Marshmello
4 | 10 Недели во листата
2
8
River
Eminem feat Ed Sheeran
1 | 3 Недели во листата
6
9
Him & I
G-Easy & Halsey
| 1 Недела во листата
8
10
One Foot
Walk On The Moon
| 1 Недела во листата
1
11
Santa's Coming For Us
Sia
7 | 4 Недели во листата
2
12
Your Domino
Jessie Ware
4 | 2 Недели во листата
1
13
My Way
One Bit x Noah Cyrus
8 | 6 Недели во листата
2
14
Bad At Love
Halsey
| 1 Недела во листата
6
15
Whatever It Takes
Imagine Dragons
6 | 12 Недели во листата
4
16
We Could Go Back
Jonas Blue feat. Moelogo
6 | 12 Недели во листата
1
17
Anywhere
Rita Ora
5 | 11 Недели во листата
10
18
For You
Liam Payne & Rita Ora
| 1 Недела во листата
12
19
Strangers
Sigrid
4 | 4 Недели во листата
2
20
Crazy
Lost Frequencies & Zonderling
6 | 5 Недели во листата
2
21
Dimelo
Rak-Su feat. Wyclef Jean & Naughty Boy
3 | 3 Недели во листата
5
22
Echame La Culpa
Luis Fonsi and Demi Lovato
2 | 7 Недели во листата
4
23
Filthy
Justin Timberlake
| 1 Недела во листата
4
24
I Miss You
Clean Bandit feat. Julia Michaels
13 | 10 Недели во листата
0
25
Perfect
Ed Sheeran
12 | 14 Недели во листата
0
26
A Different Corner
Lloyd Macey
9 | 8 Недели во листата
1
27
Grace (We All Try)
Rag n Bone Man
6 | 7 Недели во листата
0
28
Boom Boom
RedOne, Daddy Yankee, French Montana & Dinah Jane
4 | 8 Недели во листата
2
29
Gorgeous
Taylor Swift
6 | 5 Недели во листата
2
30
Bad Things
Milky Chance feat. Izzy Bizu
5 | 7 Недели во листата
1
Музички времеплов
  • 1965 - Родена е Heather Small од M People. 'Moving On Up'
  • 1942 - Роден е Billy Powell, вокалист во O'Jays (1973 USА No.1 & UK No.9 'Love Train').
  • 1986 - Stevie Wonder и Bob Dylan учествуваат на концерт како прослава на првиот ден посветен на Martin Luther King во САД.
  • 2001 - Одржан е спомен на Kirsty MacColl која загинува на брегот на Мексико во бродска несреќа. Bono и Billy Bragg се меѓу пријателите присутни на споменот во лондонска црква.
  • 1967 - ТВ шоуто на Monkees за првпат се прикажува во В.Британија.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје