MTV Awards Rome 2004

Музички времеплов
  • 1983 - Culture Club доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Colour By Numbers'.
  • 2000 - All Saints доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Saints & Sinners'.
  • 2003 - Пејачот и тексописец Elliot Smith, некогашен член на Stranger Than Fiction, си извршува самоубиство на 34 годишна возраст.
  • 1968 - Роден е Orville Richard Burrell, попознат како Shaggy (1993 UK No.1 'Oh Carolina', 2001 UK & USА No.1 'It Wasn't Me', 2001 UK & USА No.1 албум 'Hotshot').
  • 1999 - Sinead O'Connor открива дека ќе ја купува црквата од чие католичко сестринство е и самата.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје