Carl Cox in Sofija 2004

Музички времеплов
  • 1981 - Phil Collins влегува директно на првото место на британската албумска листа со 'Face Value'.
  • 1981 - USА No.1 Dolly Parton '9 to 5'
  • 1961 - Роден е Ranking Roger од The Beat (1983 UK No.3 'Can't Get Used To Losing You') и од Fine Young Cannibals (1989 USА No.1 & UK No.5 'She Drives Me Crazy').
  • 1987 - UK No.1 Ben E King 'Stand By Me'
  • 1998 - UK No.1 Celine Dion 'My Heart Will Go On'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје