Brit Awards 2014

Музички времеплов
  • 1982 - Bryan Ferry се жени со Lucy Helmore.
  • 1977 - Во Индијанаполис Elvis Presley го има својот последен настап во живо воопшто.
  • 1993 - Jamiroquai започнуваат три неделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Emergency On Planet Earth'.
  • 1976 - UK No.1 The Real Thing 'You To Me Are Everything'
  • 1988 - UK No.1 Bros 'I Owe You Nothing'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје