EXIT 2003

Музички времеплов
  • 1985 - Поранешниот фронтмен на Creedence Clearwater Revival, John Fogerty доаѓа на првото место на американската албумска листа со 'Centerfield.'
  • 1985 - Billy Joel се жени со моделката Christie Brinkley на брод кој плови покрај Статуата на слободата. Ќе се разведат по 10 години.
  • 1991 - R.E.M. Го добиваат првиот британски бр.1 албум 'Out Of Time', на кој се сингловите 'Losing My Religion' и 'Shiny Happy People.'
  • 1972 - Родена е Beverly Knight (2002 UK No. 10 ‘Shoulda Woulda Coulda’).
  • 1991 - USА No.1 Timmy T 'One More Try'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје