EXIT 2003

Музички времеплов
  • 1934 - Роден е Robert Moog, изумителот на синтисајзерот.
  • 1992 - Iron Maiden го добиваат третиот британски бр. 1 албум 'Fear Of The Dark'.
  • 2002 - Во Лондон е премиерата на претставата 'Up For Grabs' со Madonna во главната улога. Публиката се жали дека гласот и бил тивок и не се разбирале репликите што ги кажува.
  • 1928 - Роден е Rosemary Clooney (1954 UK No.1 'This Ole House').
  • 1998 - USА No.1 Mariah Carey 'My All'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје