WMC 2012

Музички времеплов
  • 1961 - Родена е Terri Nunn, вокалистка во Berlin (1986 UK & USА No.1 'Take My Breath Away').
  • 1993 - Jamiroquai започнуваат три неделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Emergency On Planet Earth'.
  • 1976 - Сите членови на Roxy Music објавуваат дека ќе градат одделни кариери најмалку една година.
  • 1955 - Роден е Mick Jones, гитарист и вокалист во The Clash.
  • 1940 - Роден е Billy Davis Jr (1977 USА No.1 & UK No.7 'You Don't Have To Be A Star'). Член и на 5th Dimension.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје