Во живо Интернет канали

Музички времеплов
  • 2000 - All Saints доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Saints & Sinners'.
  • 1983 - Culture Club доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Colour By Numbers'.
  • 1999 - Sinead O'Connor открива дека ќе ја купува црквата од чие католичко сестринство е и самата.
  • 2003 - Пејачот и тексописец Elliot Smith, некогашен член на Stranger Than Fiction, си извршува самоубиство на 34 годишна возраст.
  • 1988 - U2 го добиваат четвртиот британски бр.1 албум со двојниот сет и филмски саундтрак 'Rattle And Hum', на кој е нивниот прв британски бр.1 сингл 'Desire'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје