Нови Синглови

MAROON 5 ft. KENDRICK LAMAR - Don't Wanna Know

Ова не е првата соработка помеѓу Maroon 5 и Kendrick Lamar. Сигурно се сеќавате на заедничката песна од 2013 година, “YOLO”.
Сепак се чини дека се поуспешни во “Don’t Wanna Know”, сингл кој ќе се најде на новиот албум на бендот.

17.10.2016
Музички времеплов
  • 1986 - USA No1 Robert Palmer “Addicted to Love”.
  • 1948 - родена е Kate Pierson од B-52s.
  • 1980 - по 3 години и еден ден работа затворена е легендарната њујоршка дискотека Studio 54 заради сомнителни активности.
  • 1959 - родена е Sheena Easton.
  • 1951 - роден е Ace Frehley, гитарист во Kiss.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје