Емисии


Ноќна програма

Водител: DJ Night PC
Музички времеплов
  • 1932 - роден е најпознатиот музички радио водител Casey Kasem.
  • 1959 - родена е Sheena Easton.
  • 1948 - родена е Kate Pierson од B-52s.
  • 1999 - целосната заработувачка од концертот Hard Knock Life во Денвер, Jay-Z ја подарува на семејствата на застреланите средношколци во гимназија во оваа држава.
  • 1980 - по 3 години и еден ден работа затворена е легендарната њујоршка дискотека Studio 54 заради сомнителни активности.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје