Емисии


Ритам на културата

Емисија посветена на културата, со информации за изложби, концерти, претстави, промоции ... спортски, шоубиз, но и актуелни вести.
Водители: Соња Панда & Баже
Термин: од понеделник до петок од 17 до 18 часот
Музички времеплов
  • 1932 - роден е најпознатиот музички радио водител Casey Kasem.
  • 1951 - роден е Ace Frehley, гитарист во Kiss.
  • 1980 - по 3 години и еден ден работа затворена е легендарната њујоршка дискотека Studio 54 заради сомнителни активности.
  • 1967 - UK No1 Sandie Shaw “Puppet On A String” 3 w.
  • 1959 - родена е Sheena Easton.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје