Емисии


Мак Топ 5

Секоја недела Ива и Мартин ви презентираат квалитетна македонска музика, како и Мак Топ 5 листата на најдобрите 5 актуелни македонски песни. Најпознатите македонски изведувачи им се редовни гости кои имаат уникатна можност да промовираат нови песни и да зборуваат за нивната музичка кариера.
Водители: Мартин & Ива
Термин: недела од 16 до 18 часот
Музички времеплов
  • 1966 - Роден е Sean Kinney од Alice In Chains (1993 UK No.19 'Would').
  • 1989 - Cliff Richard го издава својот стоти сингл 'The Best Of Me'.
  • 1956 - Роден е Neil Finn, гитарист и вокалист во Crowded House (1992 UK No.7 'Weather With You').
  • 2000 - Paula Yates добива 400.000 фунти наследство од своето починато момче Michael Hutchence.
  • 1971 - Родена е Lisa Left- Eye Lopes, од TLC (1995 US No.1 & UK No.4 'Waterfalls' 1999 USА No.1 албум 'Fanmail').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје