Емисии


Музички времеплов
  • 1968 - Албумот на Otis Redding, 'Dock Of The Bay' доаѓа на првото место на британската албумска листа.
  • 1981 - Mark Chapman е обвинет за убиство на John Lennon во 1980 година. Добива 20 години затвор.
  • 2003 - Evanescence доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘Fallen.’
  • 1996 - Братот на Diana Ross, текстописецот Arthur Ross е убиен со гушење. Пишувал песни за Marvin Gaye, Miracles, Madonna и други изведувачи.
  • 1957 - Роден е Gary Beers, басист во INXS (1988 UK No.2 & USА No.1 'Need You Tonight')
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје