Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија


Нашиот Тим

Музички времеплов
  • 1968 - Албумот на Otis Redding, 'Dock Of The Bay' доаѓа на првото место на британската албумска листа.
  • 1988 - Dennis Lobban е обвинет за убиство на реге ѕвездата Peter Tosh. Јамајканскиот суд го осудува со бесење.
  • 1961 - Роден е Jimmy Somerville, дел од Bronski Beat и Communards и познат како соло изведувач.
  • 1997 - Wu-Tang Clan се искачуваат на првото место на американската албумска листа со 'Wu- Tang Forever'.
  • 1981 - Mark Chapman е обвинет за убиство на John Lennon во 1980 година. Добива 20 години затвор.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје