Антена 5 Тим

Ана

Ана Шутиноска

Водител, Музички новинар

ana@antenna5.fm
Стил
rock
Фаворити
U2, Muse, Placebo....
Специјалност
Новинар
Песни
Placebo - Meds, Duran Duran - Come Undone, Livin` In A Box - Bei The Fish, Can`t Get It - Duke Bojadziev...etc.
Музички времеплов
  • 1999 - целосната заработувачка од концертот Hard Knock Life во Денвер, Jay-Z ја подарува на семејствата на застреланите средношколци во гимназија во оваа држава.
  • 1986 - USA No1 Robert Palmer “Addicted to Love”.
  • 1959 - родена е Sheena Easton.
  • 1932 - роден е најпознатиот музички радио водител Casey Kasem.
  • 1967 - UK No1 Sandie Shaw “Puppet On A String” 3 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје