Антена 5 Тим

DJ Icko

Ристо Меловски

Водител, Ди Џеј, Програмски реализатор

icko@antenna5.fm , djicko@hotmail.com
Стил
Rock
Фаворити
Pink Floid Depeche Mode The cure U2 Coldplay, Travis Stereophonics
Специјалност
Club, Radio DJ
Песни
Wish You Were Here – Pink Floid, Robbie Wiliams  Angels
Музички времеплов
  • 1999 - целосната заработувачка од концертот Hard Knock Life во Денвер, Jay-Z ја подарува на семејствата на застреланите средношколци во гимназија во оваа држава.
  • 1959 - родена е Sheena Easton.
  • 1967 - UK No1 Sandie Shaw “Puppet On A String” 3 w.
  • 1932 - роден е најпознатиот музички радио водител Casey Kasem.
  • 1951 - роден е Ace Frehley, гитарист во Kiss.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје