Антена 5 Тим

Никифор

Никифор Стоилков

Програмски реализатор, Ди Џеј

Еден од најдобрите македонски live act DJ

djniki4100@hotmail.com
Стил
progressive - tech - house
Фаворити
Hernan Cattaneo, John Digweed, Sasha
Специјалност
DJ
Песни
Iio  Rapture (Deep Dish)
Музички времеплов
  • 1999 - целосната заработувачка од концертот Hard Knock Life во Денвер, Jay-Z ја подарува на семејствата на застреланите средношколци во гимназија во оваа држава.
  • 1959 - родена е Sheena Easton.
  • 1932 - роден е најпознатиот музички радио водител Casey Kasem.
  • 1967 - UK No1 Sandie Shaw “Puppet On A String” 3 w.
  • 1948 - родена е Kate Pierson од B-52s.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје