Антена 5 Тим

Ерик Фокс

Кирил Зарлинов

Водител, Ди Џеј

erikfox@antenna5.fm
Стил
dance, techno, pop
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1969 - John Lennon си го менува средното име од Winston во Ono.
  • 1951 - роден е Paul Carrack, вокалист на Ace, Squeeze и Mike & the Mechanics.
  • 1976 - "Disco Lady" на Johnnie Taylor станува прв сингл воопшто што во САД се продава во над 2 милиони копии.
  • 1951 - роден е Ace Frehley (Paul Frehley) гитарист во Kiss.
  • 1989 - USA No1 Madonna “Like A Prayer” 3 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје