Антена 5 Тим

Борис

Борис Пауновски

Водител, Музички новинар

boris@antenna5.fm
Стил
pop, rock, dance
Фаворити
Depeche Mode, New Order, Morrissey, Duran Duran
Специјалност
англиски фудбал
Песни
Музички времеплов
  • 1999 - целосната заработувачка од концертот Hard Knock Life во Денвер, Jay-Z ја подарува на семејствата на застреланите средношколци во гимназија во оваа држава.
  • 1948 - родена е Kate Pierson од B-52s.
  • 1986 - USA No1 Robert Palmer “Addicted to Love”.
  • 1959 - родена е Sheena Easton.
  • 1967 - UK No1 Sandie Shaw “Puppet On A String” 3 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје