Антена 5 Тим

Дени

Даниела Станоевска Џидрова

Водител, Програмски реализатор, Музички новинар

deni@antenna5.fm
Стил
dance, house, rock, funk, jazz, classic
Фаворити
,U2, Madonna, Tracy Chapman, Prince,Lenny Kravitz, Sting
Специјалност
Песни
“With Or Without You”, “Erotica”, Purple Rain”, “Give Me On Reason”, “Posle dozdot doagja sonce”,”Farfalina”,”Sun Is Shinig”
Музички времеплов
  • 1959 - родена е Sheena Easton.
  • 1967 - UK No1 Sandie Shaw “Puppet On A String” 3 w.
  • 1932 - роден е најпознатиот музички радио водител Casey Kasem.
  • 1999 - целосната заработувачка од концертот Hard Knock Life во Денвер, Jay-Z ја подарува на семејствата на застреланите средношколци во гимназија во оваа држава.
  • 1951 - роден е Ace Frehley, гитарист во Kiss.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје