SIA - Move your body


Музички времеплов
  • 1986 - USA No1 Robert Palmer “Addicted to Love”.
  • 1932 - роден е најпознатиот музички радио водител Casey Kasem.
  • 1948 - родена е Kate Pierson од B-52s.
  • 1951 - роден е Ace Frehley, гитарист во Kiss.
  • 1980 - по 3 години и еден ден работа затворена е легендарната њујоршка дискотека Studio 54 заради сомнителни активности.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје