M.O. feat. Kent Jones - Not In Love


Музички времеплов
  • 1982 - Градот Ливерпул 4 улици ги именува според четворицата Beatles-и: John Lennon Drive, Paul McCartney Way, George Harrison Close и Ringo Starr Drive.
  • 1979 - USА No.1 Chic 'Good Times'
  • 1976 - Variety' известува дека Marvin Gaye добил двапати по 5 дена престој во затвор во Лос Анџелес, зашто одбегнал да плати алиментација за своите деца.
  • 1992 - Kurt Cobain станува татко, откако неговата сопруга Courtney Love раѓа ќерка.
  • 1984 - UK No.1 George Michael 'Careless Whisper'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје