Noah Cyrus feat. Labrinth - Make Me (Cry)


Музички времеплов
  • 1968 - USА No.1 Herb Alpert 'This Guys In Love With You'
  • 1981 - Mark Chapman е обвинет за убиство на John Lennon во 1980 година. Добива 20 години затвор.
  • 1957 - Роден е Gary Beers, басист во INXS (1988 UK No.2 & USА No.1 'Need You Tonight')
  • 2000 - Откако неколку пати си го менуваше името во текот на 90-те, Артистот порано познат како Prince објавува дека повторно сака да го нарекуваат Prince.
  • 1961 - Роден е Jimmy Somerville, дел од Bronski Beat и Communards и познат како соло изведувач.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје