Viola Martinsson - Made Of


Музички времеплов
  • 1948 - Роден е Pete Sears од Jefferson Starship (1987 UK & US No.1 'Nothing's Gonna Stop Us').
  • 1956 - Роден е Neil Finn, гитарист и вокалист во Crowded House (1992 UK No.7 'Weather With You').
  • 2000 - Paula Yates добива 400.000 фунти наследство од своето починато момче Michael Hutchence.
  • 2001 - USА No.1 Christina Aguilera, Lil' Kim, Mya & Pink 'Lady Marmalade'
  • 1935 - Роден е Ruby Lewis од Drifters (1960 US No.1 & UK No.2 'Save The Last Dance For Me').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје