Kygo & Selena Gomez - It Aint Me


Музички времеплов
  • 1999 - целосната заработувачка од концертот Hard Knock Life во Денвер, Jay-Z ја подарува на семејствата на застреланите средношколци во гимназија во оваа држава.
  • 1951 - роден е Ace Frehley, гитарист во Kiss.
  • 1948 - родена е Kate Pierson од B-52s.
  • 1986 - USA No1 Robert Palmer “Addicted to Love”.
  • 1959 - родена е Sheena Easton.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје