Portugal. The Man - Feel It Still


Музички времеплов
  • 1951 - роден е Ace Frehley (Paul Frehley) гитарист во Kiss.
  • 1950 - роден е Peter Frampton. Албумот “Frampton Comes Alive!” снимен во живо во 1976 е еден од најпродаваните такви воопшто.
  • 1951 - роден е Paul Carrack, вокалист на Ace, Squeeze и Mike & the Mechanics.
  • 1969 - John Lennon си го менува средното име од Winston во Ono.
  • 1989 - USA No1 Madonna “Like A Prayer” 3 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје