MTV EMA 2012 Frankfurt

Музички времеплов
  • 1979 - USА No.1 Donna Summer 'Bad Girls'
  • 1990 - USА No.1 Roxette 'It Must Have Been Love'
  • 1982 - Умира гитаристот на Pretenders, James Honeyman-Scott откако претходно му беше констатирана зависност од кокаин и хероин.
  • 1980 - Во Чикаго се одржува премиера на филмот Blues Brothers со John Belushi и Dan Aykroyd во главните улоги.
  • 2002 - UK No.1 Elvis Presley 'A Little Less Conversation'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје