Фестивал Браќа Манаки 2014

Музички времеплов
  • 1958 - Роден е Patrick Waite од Musical Youth (1982 UK No.1 'Pass The Dutchie').
  • 1971 - Роден е раперот Tupac Amaru Shakur. (1996 USА No.1 'How Do U Want It / California Love', 1996 UK No. 6 'California Love').
  • 1942 - Роден е Edward Levert од The O'Jays (1973 US No.1 & UK No.9 'Love Train').
  • 1977 - UK No.1 Kenny Rogers 'Lucille'
  • 1980 - Во Чикаго се одржува премиера на филмот Blues Brothers со John Belushi и Dan Aykroyd во главните улоги.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје